Szukaj
Close this search box.

UCZESTNICZ

PROJEKTY

Siedziba naszej fundacji to przestrzeń przeznaczona dla pasjonatów sztuki współczesnej: kolekcjonerów, badaczy oraz widzów.

Nasza siedziba przy Siennej 83 to miejsce tętniące pasją do sztuki, gdzie oprócz wystaw i projekcji Fundacja Common Arts zaprasza na szereg wydarzeń związanych ze swoją bieżącą działalnością. W naszej galerii organizujemy czasowe wystawy zbudowane wokół tematów zaczerpniętych z prac kolekcji. Prezentujemy także zbiory prywatnych kolekcjonerów, którzy wcześniej nie pokazywali publicznie swoich prac. Organizujemy wernisaże, spotkania, konferencje, sesje i wykłady skupione wokół tematów podejmowanych na wystawach. Zapis z naszych wydarzeń zawsze będzie dostępny w Internecie.

Działanie Fundacji opiera się na kilku filarach: pierwszy i najważniejszy to tworzenie i udostępnianie katalogów polskich artystów. Będziemy dążyć do publikowana pełnych katalogów raisonné oraz najważniejszych okresów twórczości poszczególnych artystów. Wszystkie nasze katalogi będą dostępne online.

Drugim filarem jest budowanie kolekcji, która powstaje jest przy Fundacji Common Arts. Ta stanie się przyczynkiem do tworzenia kontekstowych wystaw w naszej przestrzeni.

Oba powyższe punkty poprowadzą nas do trzeciego filaru: projektu Common Culture – programu naukowego i badawczego składającego się z projektu słuchowisk, działalności konferencyjno-seminaryjnej oraz wydawniczej.

KATALOGI RAISONNÉ

common culture

słuchowiska